miniaturaka-drzewa-1

INNOWACYJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆW naszych programach stosujemy metodę nauki intuicyjnej. To niesamowite narzędzie, które nie męczy umysłu.


Intuicja

Podstawą metody stosowanej w naszych programach jest intuicyjne przyswajanie wiedzy przez rozwiązywanie prostych zagadek logicznych zawierających nowe informacje. Unika się w ten sposób biernego czytania i znudzenia umysłu tak częstego przy klasycznym sposobie uczenia.

Zamiast bezmyślnie czytać, sam znajdź informację na zdjęciu, odkryj różnice i podobieństwa. Ucz się jak zaciekawione dziecko odkrywające świat…

Charakterystyczne cechy obiektu pokazane są na zdjęciach, które przedstawiają go w różnych sytuacjach i postaciach. Zamiast podręcznikowego opisu lub schematu, mamy naturalną różnorodność kontekstów spotykaną w życiu codziennym.

wróćWiedza całościowa

Metoda nauki zastosowana w naszych programach buduje nową wiedzę na podstawie tej, która już została przyswojona. Nowe informacje są zestawiane z wcześniejszymi, następnie znajdowane są charakterystyczne cechy nowego obiektu.

Nie zrobimy Ci w głowie "sieczki" poodrywanych od siebie strzępków informacji. W naszych programach wiedza jest ciągle porównywana i sprawdzana z tym, co już wiesz - zaplatana w jedną całość…

Później ćwiczona jest jego identyfikacja na tle innych obiektów, często bardzo do niego zbliżonych. W ten sposób zostaje utrwalona i rozbudowana wcześniejsza wiedza, a nowa jest wplatana w całość poznanego materiału.

wróćProfesjonalizm

Cechy danego obiektu są opisane w sposób przystępny, choć fachowy i w miarę potrzeby uzupełniane ćwiczeniami umożliwiającymi poznanie trudniejszych pojęć specjalistycznych.

Bez wielogodzinnego i żmudnego czytania tomów książek zaczniesz posługiwać się w swobodny sposób pojęciami specjalistycznymi, charakterystycznymi dla języka fachowców…

W programie znajduje się również część z alfabetycznym spisem poznanych obiektów, w której możemy przejść do ich szczegółowego opisu i go wydrukować. Umożliwia to szybką powtórkę a wydruk ułatwia przećwiczenie zdobytej wiedzy "w terenie".

Jeśli preferujesz klasyczną metodę nauki i wolisz trochę poczytać przed rozwiązywaniem ćwiczeń, wydrukuj atlas… Korzystaj z niego również potem, przy powtórkach i zaplataniu wiedzy…

wróćUtrwalanie wiedzy

Pierwsze cztery lekcje każdej części programu kończą się zestawem ćwiczeń pozwalającym powtórzyć i utrwalić oraz nieco poszerzyć przerobiony materiał. Ostatnia lekcja każdej części to lekcja powtórkowa. W niej odnajdziesz najbardziej ambitne ćwiczenia, których poprawne rozwiązanie świadczy o dobrym przyswojeniu wiedzy z danej części programu.

Nie pozwól, aby nowa wiedza przemieniła się w "sieczkę"strzępów informacji. Z nami masz możliwość powtarzania, utrwalania i usytuowania w odpowiednim kontekście zdobywanej wiedzy…

W lekcji powtórkowej znajdują się również gry, które pozwalają na różnorakie sposoby sprawdzać naszą wiedzę, jednocześnie ćwicząc pamięć i refleks.

wróćRelaks

Wprowadzenie umysłu w stan odprężenia umożliwia muzyka relaksacyjna, która włącza się przy uruchomieniu programu.

Odprężony i zaciekawiony umysł przyswaja wiedzę szybciej i efektywniej. Pozwól, aby w świat zielonej przygody wprowadziła Cię muzyka relaksacyjna, odgłosy natury i śpiew ptaków…

Ważna jest również estetyczna grafika i przejrzysty podział materiału na małe porcje, które można przerobić w ciągu 10-15 minut, zanim umysł ulegnie zmęczeniu. Po przyswojeniu sobie 3-4 takich porcji (około jedna lekcja), dobrze jest zrobić kilka dni przerwy i przećwiczyć w praktyce zdobytą wiedzę.

wróć